logo

O Wellmess

Wellness jest pojęciem stworzonym w 1959 roku, bazującym na określeniu „well” (ang. „dobrze”). Jak łatwo się zatem domyślić, życie zgodnie z ideą wellness dąży do dobrego samopoczucia. Istotą takiego stylu życia jest równowaga między wieloma aspektami naszej codzienności - zdrowiem, szczęściem, samopoczuciem, spokojem - które mają zapewnić nam stan pełnej sprawności fizycznej oraz psychicznej.

Osiągnięcie i utrzymanie stabilności nie jest jednak prostym zadaniem. Stale stawiamy sobie cele, a sprostanie im nierzadko stanowi dla nas naprawdę wielkie wyzwanie. Akceptowanie własnych porażek i próba odnalezienia samego siebie w świecie, który ma przynosić nam dobro, to moim zdaniem klucz do harmonijnego i szczęśliwego życia.

Właśnie to życiowe zamieszanie i pewna doza niepewności zainicjowały powstanie Wellmess („mess - bałagan). Blog ten tworzony jest dla osób, które szukają inspiracji w planowaniu codziennego życia, które będzie dobre dla nas samych, a jednocześnie nie będzie się wiązało z presją ideału, jaki narzucany jest nam często przez media.

Jedzenie, kosmetologia oraz ogólnopojęty lifestyle. Choć tematyka może zdawać się obszerna, pewnym wspólnym elementem wszystkich tych dziedzin w przypadku Wellmess jest brak okrucieństwa („cruelty-free”), który jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym mi osobiście spokój sumienia i poczucie pozytywnego wpływu na świat. A ponieważ mój świat jest również Twoim światem, chcę dzielić się własnymi obserwacjami i przemyśleniami na temat weganizmu, który towarzyszy mi na co dzień. Chcę podzielić się radami dla zainteresowanych tematem i odpowiedziami na nurtujące pytania sceptyków.

Wellmess to uporządkowany chaos, który ma zapewnić Ci ogólne dobre samopoczucie. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.